Niniejsza witryna wymaga zainstalowanego dodatku Adobe Flash Player
 
Soneta Partnerem Roku Microsoft
piątek 2014-10-17 (akt. piątek 2014-10-17 09:43)

Soneta Partnerem Roku Microsoft w kategorii „Aplikacja”

Krakowska firma Soneta, producent oprogramowania ERP enova365, odebrała nagrodę dla najlepszego partnera w kategorii „Aplikacja”, podczas odbywającej się właśnie w Serocku konferencji Microsoft Partner Strategy Conference 2014. Firma została doceniona za udostępnienie całości systemu enova365 w chmurze Microsoft Azure oraz za zaprojektowanie interfejsu na Windows 8, w tym na urządzenia mobilne, takie jak tablet czy telefon komórkowy. 

 

Podczas MPSC 2014, która w tym roku odbywa się 15-16 października w Serocku koło Warszawy, Microsoft prezentuje swoim Partnerom biznesowym możliwości współpracy, oparte o potrzeby Klienta oraz demonstruje najnowsze trendy rynkowe, zgodne z przedstawioną wcześniej strategią „Cloud-first, Global-first”. W tym roku, duży nacisk został położony na to, jak budować zyskowny biznes w świecie Usług i Mobilności. 

 

Ważnym punktem programu pierwszego dnia konferencji, była również gala wręczenia nagród podczas której, Microsoft wyróżnił najlepsze firmy. Nagrody zostały przyznane za osiągnięcia w roku fiskalnym 2014. Firma Soneta Sp. z o.o., Złoty Partner Microsoft, otrzymała nagrodę „Partner of the Year. Applications”. Firma doceniona została za udostępnienie systemu ERP enova365 w chmurze Microsoft Azure oraz zaprojektowanie interfejsu na Windows 8, zgodnego z zasadami Modern UI, w tym na urządzenia mobilne, takie jak tablet czy telefon komórkowy. To unikatowe w skali kraju rozwiązanie i nowość na polskim rynku oprogramowania ERP. 

 

„Gdy kilkanaście lat temu zaczynaliśmy budować nasz system enova365, to zdecydowaliśmy się na technologię Microsoft.NET Framework i już wtedy myśleliśmy o stworzeniu rozwiązania online. Gdy nadszedł czas na enova365 w chmurze, jako środowisko docelowe wybraliśmy platformę Windows Azure. Jako firma, która wyrosła z Windows, naturalnym kierunkiem dla nas jest Modern UI. Przemiana enova365 w kierunku cloud i mobile została nagrodzona i wyróżniona przez Microsoft, co utwierdza nas w przekonaniu, że obrany kierunek jest słuszny” – mówi Marcin Wojas, dyrektor ds. technologii systemu enova365 z firmy Soneta Sp. z o.o. 

 

Podczas konferencji, Microsoft prezentuje dokonania wybranych Partnerów. Soneta wraz ze swoim unikatowym rozwiązaniem enova365, widoczna jest również w innych miejscach. Firma, jako jedna z nielicznych, posiada swoje stoisko informacyjne, a enova365 jest obecna na wielu prezentacjach prelegentów Microsoft.